
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 70 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 3.7 mA |
| Input Bias Current | 40 nA |
| Gain Bandwidth Product | 200 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Input Voltage Noise Density | 3.8 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
